Tere tulemast

Ahtme haigla

Ahtme haigla pakub järgmisi teenuseid

Ambulatoorses teenistuses Jõhvi Kooli 8a töötab 2 psühhiaatrit, kes igapäevaselt vastuvõtte korraldavad, toimuvad ka psühholoogide vastuvõtud. Psühhiaatrite vastuvõtt tööpäevadel kella 9-16. Psühhiaatri ambulatoorsele vastuvõtule saatekirja ei nõuta ning vastuvõtuaegadel võib pöörduda registratuuri või helistada telefonil 33 96 222 või registreeruda vastuvõtule digiregistratuuris.

Statsionaarse ravi osakond asub Kohtla-Järvel Vana-Ahtmes aadressil Ahtme mnt 95 ja Ahtme maantee 110. Samas asub ka valvearst. Psühhiaatrilist arstiabi pakutakse iga päev ööpäevaringselt.

Patsientide vastuvõtt statsionaarsele ravile toimub psühhiaatri saatekirja alusel või kiirabi vahendusel. Erakorralistel juhtudel saab patsiendi ravile tuua ka ilma saatekirja ning kiirabita.

Patsiendi saabumisel otsustab tema statsionaarsele ravile jätmise vajaduse valvearst. Patsiendi saabumisel statsionaarsele ravile väljastatakse talle meelespea, kus on selgitatud haiglas kehtivaid reegleid ja teenuseid.

Akuutosakond ja Subakuutosakond

Mittepsühhootiline osakond

Statsionaarne ravi toimub kolmes osakonnas

Akuutne ravi, kuhu suunatakse tõsiste psüühikahäirete puhul, kui nad sellest tulenevalt ei saa adekvaatselt ennast ja ümbritsevat hinnata ning vajavad seetõttu pidevat ravi, jälgimist ning piiramist (näiteks psühhooside ägenemine, sealhulgas teadvuse häired). Eesti Vabariigis kehtivast seadusandlusest tulenevalt võib neid patsiente hospitaliseerida nende nõusolekuta. Kui selliste patsientide viibimine tahtest olenematul ravil eeldab pikemat raviaega kui 48 tunni jooksul, edastatakse vastav taotlus kohtule. Patsiendiga suhtlevad talle määratud advokaat ning kohtunik, viimane otsustab seejärel edasise tahtest olenematu ravi jätkamise või mittejätkamise vajaduse.

Subakuutses osakonnas asuvad krooniliste häiretega patsiendid, kelle seisundi halvenemine pole olnud märkimisväärselt suur, ebastabiilse remissooniga ning need, kes viiakse akuutsete patsientide osakonnast järelravile.

Mittepsühootilise osakonnas asuvad kerge depressiivse, ärevusseisundi, une- ja meeleoluhäiretega patsiendid. Samuti stressiseisundis patsiendid.

Kõik Ahtme haigla statsionaari saabuvad patsiendid läbivad psühhiaatrilise ja psühholoogilise diagnostika, samuti võetakse vajalikud analüüsid patsiendi somaatilise seisundi hindamiseks. Vajadusel konsulteeritakse eriarstidega ja tehakse täiendavaid uuringuid meie partneri Ida-Viru keskhaigla spetsialistide poolt.

Keskmiselt viibib patsient ravil 17,4 päeva.

Igas osakonnas on patsientide käsutuses puhketuba, kus saab vaadata telerit, toimuvad võimlemis- ja kunstitunnid ning patsientidega töötavad psühholoogid.

Meie partnerid